Bělení zubů

Zářivě bílé zuby nemusí být doménou televizních reklam a filmových hvězd. Díky naší zubní ordinaci Astra Dental můžete mít bělostný úsměv i Vy! Bělení zubů je bezbolestný zákrok.

Díky použití moderní technologii "bělení zubů světlem" jsme schopni šetrným způsobem dosáhnout nejlepších výsledků. Zákrok je bezbolestný a při dodržení základních pravidel dentální hygieny vydrží značně dlouhou dobu.

V naší ordinaci nabízíme bělení od Amerického výrobce Opalescence.

Pomocí speciálních přípravků s karbamid peroxidem nebo peroxidem vodiku jsou odstraňovány pigmenty ze zubní tkáně. Většinou dochází k vybělení minimálně o dva barevné odstíny.

Postup bělení závisí především na příčině vzniku pigmentace.

V zásadě rozlišujeme 2 metody:
  • Ordinační bělení
  • Domácí bělení

 


 

Ordinační bělení

 

Ordinační bělení je účinné na odstranění zabarvení, které proniklo do zubu z dutiny ústní. Také doporučujeme ordinační bělení jako ideální kombinaci s domácím bělením. Tento postup se nám osvědčil nejvíce.

Celé bělení je prováděno v ordinaci.

Zubní lékař nasadí pacientovi na zuby gumovou blánu(kofferdam), která pokrývá a chrání dásně a měkké tkáně,aby nedošlo k jejich dráždění působením bělícího prostředku. Dásně se mohou také pokrývat ochrannou pryskyřicí, která se po ošetření lehce odstraní.

Poté je nanesen bělící prostředek na zuby a nechá se nějaký čas působit.Speciální lampou může být účinnek zesílen.
Požadovaného výsledku může být dosaženo v závislosti na výchozí situaci v několika ošetřeních.

 


 

Domácí bělení

 

Zubní lékař zhotovuje podle otisku pacienta bělící šablony z tenkého plastu.
Vlastní bělení uskutečňuje pacient po instrukci lékařem samostatně.

Do bělící šablony pacient aplikuje bělící prostředek, nasadí si ji na zuby a v závislosti na typu prostředku ji nosí jednu až několik hodin.

Trvání tohoto bělení je od 2 do 6 týdnů.
Pokud nevypotřebujete všechen bělící prostředek, je bělení možné po nějaké době opakovat.
Zpravidla stačí 2-3 aplikace k obnovení bělícího výsledku.

 


 

Bílá dieta

 

Po zákroku bělení zubů je povrch zubu "otevřený" a díky tomu více náchylný k barevným pigmentům. Proto je v bezprostřední době 24 hodin po zákroku důležité dodržovat takzvanou "bílou dietu".
 
  • Při bílé dietě byste neměli konzumovat potraviny, které zbarví povrch zubů, tedy především kávu, černý čaj, červené víno, pivo, alkohol obsahující barviva, coca-colu, červené a oranžové šumivé limonády. Vynechte také zeleninu, která barví, například mrkev, hrášek, kukuřici, brokolici, zelené fazolky, kapustu či houby. Obejít se musíte i bez salátů z červeného zelí, červené řepy, a rajčat. Vhodné je vyvarovat se i ovoce, protože je kyselé, což působí na zuby nepříznivě.
  • Také byste neměli kouřit, i kouření má velký vliv na barvu zubů.

 

Před bělením se doporučuje provést kompletní dentální hygienu, aby se bělecí prostředek dostal lépe do zubů.