Estetické výplně

Specializací kliniky Astra Detal je nadstandardní estetická stomatologie při použití nejnovějších materiálů. Pojem estetická stomatologie vyjadřuje snahu moderní stomatologie o co nejpřirozenější a harmonický vzhled chrupu pacienta.

Estetické výplně – lidově označované jako „bílé plomby“.  Jsou alternativou ke klasickým amalgámovým výplním. V současné době jsou dostatečně mechanicky odolné i pro „zadní zuby“.estetický vzhled; dovolují lékaři přesnější modelaci jednotlivých plošek výplně; lepší vazba k tvrdým zubním tkáním, s čímž souvisí menší potřeba preparace oproti amalgámu; neomezují pacienta – lze na ně „ihned kousat“.

Fotokompozitní materiály:

  • keramické inlaye a onlaye - luxusnější a trvanlivější varianta výplní. Zhotovené v laboratoři na základě otisku nebo s využitím počítačové simulace – CAD/CAM systém)
  • keramické fasety- varianta ošetření předních zubů místo korunek. Estetické fasety pomáhají napravit některé vady přírody nebo zvyšují estetiku starých nevyhovujících korunek a výplní. Zhotovení estetických faset je náročné na preciznost, pečlivost, umělecké cítění a nadstandardní vzdělání lékaře.
  • zirkonové fixní náhrady zhotovené pomocí počítačových technologií. Ke zhotovování fixních protetických konstrukcí (nesnímatelných náhrad ztracených zubů, jejich částí či skupin zubů) používáme estetické keramické materiály, které dokonale imitují zubní sklovinu. Keramika je vzhledově zubní sklovině nejbližší, nejen širokou škálou svých barevných odstínů, ale hlavně transparencí (průsvitností), která na rozdíl od matného povrchu pryskyřičných materiálů dodává keramice velmi přirozený vzhled.