Protetická stomatologie

Keramické fasety, korunky a můstky

Keramické fasety jsou tenké keramické “skořápky“, které se lepí na přední plošky hlavně předních zubů. Jejich pomocí je možné esteticky a šetrně krýt nedostatky skloviny, rozsáhlé nevzhledné výplně (plomby), lze jimi také korigovat nevhodné postavení či sklon zubů a případně uzavírat mezery mezi zuby.

Keramickými korunkami se nejčastěji ošetřují mrtvé zuby nebo se jimi nahrazují poškozené či jinak nevyhující korunky staré. Nutným přepodkladem je zachovalý kořen zubu, na který je možno po dostavbě korunku následně cementovat. Korunka tvoří plášť, který nahrazuje obroušenou část zubu a kryje celý preparovaný povrch korunky přirozeného zubu. Nejlepším řešením se z estetického hlediska jeví keramické materiály. Nesmírně důležitá je přesnost, s jakou je zub napreparovaný a s jakou sedí korunka na takzvaném schůdku (což je uměle vytvořený jakýsi schod na zubu, na kterém keramická korunka sedí). Jedině tak se dá zabránit zanícení dásně v okolí korunky a dosáhnout dlouhodobě spolehlivého výsledku.

 

Zirkonové korunky a můstky

  • Vysoce estetická, extrémně pevná a maximálně přesná zubní náhrada složená ze zirkonové konstrukce a keramické vrstvy.
  • Estetika. Korunky a můstky vynikají svou estetičností díky vysoké propustnosti světla zirkonové konstrukce. Ta v kombinaci s nanesenou keramikou vytváří barevně harmonický výsledek reprodukující přirozený vzhled zubů.
  • Pevnost Materiál je extrémně pevný, má nižší hmotnost než kovové slitiny, je vysoce odolný a extrémně zatížitelný — proto je vhodný i pro zubní náhrady v zadní části ústní dutiny. Pevný, ale zároveň lehký materiál umožňuje také použití pro velké můstky. Díky absenci kovu je zirkonová keramika velmi dobře snášenlivá pro tkáně a sliznici, optimální je pro alergiky.

 

V rámci snímatelné protetiky nabízíme:

částečné snímatelné náhrady. V našem centru se snažíme zhotovovat kvalitní náhrady. Moderní snímací náhrady nejsou v ústech přidržovány nepříjemnými sponami (háčky), ale systémem zásuvných spojů. Tento způsob kotvení dává snímací náhradě výbornou stabilitu, jak při žvýkání, tak při mluvení, a působí velmi esteticky.